Belantis

belantis-top

Hodnocení místa: 2.5333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměrné hodnocení 2.53 (30 Hlasů)

Belantis je moderní a relativně nový zábavní park kousek od Lipska (cca hodinu od Drážďan). Vznikl teprve v roce 2003 a od té doby se stále rozšiřuje a je vidět, že některé jeho části stále čekají na další výstavbu. Rozhodně ale při jeho návštěvě nebudete mít pocit, že je nějakým způsobem nedostatečný – užijete si zde celý den a nudit se nebudete. Belantis je hlavně o adrenalinu a atrakcích pro silné žaludky. Najdete zde některé atrakce, které jsou velmi moderní a v unikátní v celém Německu. Ale jsou zde i mírnější atrakce. Celkově bych ho ale doporučil pro teenagery nebo rodiny s většími dětmi. Pokud vás zaujal Belantis, měli byste navštívit i podobně adrenalinově laděný Geiselwind za Norimberkem.

Celý park je rozdělen do tematických celků. Dominantou Belantisu je velká (38metrů vysoká – největší v Evropě) pyramida s vodní skluzavkou pro čluny – jedná se o obdobu horské dráhy, jen je na vodě. Samozřejmě nejdříve absolvujete vodní dráhu na vrchol pyramidy. Nachází se v tematickém celku „Údolí faraonů“ a nedá se díky své výšce přehlédnout. Dále najdete v této části parku mnoho atrakcí s pískem, například velké pískoviště pro vaše stavby nebo bagr.

Další tematické oblasti parku jsou:

Ostrov rytířů“ – středověký hrad s horskou dráhou „Dračí jízda“ s rychlostí až 70km/h. V této části Belantisu najdete také občerstvení – jak jinak než s rytířskou tématikou. Najdte zde také dětské hřiště a bludiště.

Pobřeží objevitelů“ – zde jsou doma piráti. Hlavní atrakcí je 13 metrů vysoký stožár na pirátské lodi, který vás vyveze až na vrchol a pustí dolů volným pádem. Jako další můžete vyzkoušet plavbu na pořádně rozkymácené lodi nebo děti pohodovou projížďku na šlapacích lodičkách.

Pláž bohů“ – antické Řecko plné aktivit, které znáte z pověstí. Unikátní atrakce „Božský let“ je speciální sedadlo s křídly, které můžete ovládat a tím určovat svůj let. Můžete si tak užít klidný klouzavý let, nebo samou vývrtku. Pokud vám nebe bude malé, můžete rovnou přejít na moře a užít si plavbu v rámci Poseidonovy flotily nebo Odyseovy plavby. A v rámci antiky nemůže chybět Ikarův let – naštěstí se vám křídla nespálí a přistanete v bezpečí.

Zámek Belantis“ – pohádkový zámek s dětským jarmarkem plným kolotočů, řetízkáčů nebo dětským vláčkem. Tato oblast je určena hlavně pro nejmenší děti, pokud se zde objednáte, můžete v zámku absolvovat i svatbu.

Země hrabat“ – obsahuje středověkou tržnici s dřevěnými středověkými budovami. Adrenalinovou atrakcí je zde „Dračí let“ – čtyři malé kolotoče vedle sebe, které rotují kolem vlastní osy a navíc je sloup vyveze do výšky. Velkou vodní atrakcí jsou obří skluzavky, kde vás gumové čluny svezou pěkným sešupem. Děti si mohou užít rýžování stříbra, jízdu na kole, jízdu autíčkem v písku nebo lesní naučnou stezku.

Prérie Indiánů“ – naučná stezka zemí Indiánů, která může být klidná a pohodová, ale také pěkně adrenalinová. Tím adrenalinem je velké kyvadlo, které kromě klasického kývavého pohybu, rotuje navíc kolem vlastní osy a dostane vás na chvíli do stavu beztíže. Dále se můžete projet na kánoi a děti absolvovat stezku odvahy nebo si pohladit domácí zvířátka v malé ZOO.

Říše slunečních chrámů“ – tady najdete „nejdrsnější“ horskou dráhu v Německu nazvanou HURACAN. Obsahuje jízdu kolmo dolů, což nebývá příliš obvyklé, většina drah má sešupy mírně nakloněné. Maximální výška dráhy je 32 metrů nad zemí a dráha obsahuje pět přemetů. Při jízdě na HURACANU zažijete přetížení až 5G. Z důvodu bezpečnosti je dráha přístupná pouze pro osoby starší 8let a v rámci výškového rozpětí postavy 1,3 až 1,95 metrů.

Obecně většina adrenalinových atrakcí je omezena věkem nebo výškou. Sledujte informační cedule.

Otevírací doba a vstupné

Park je otevřen mimo zimu od začátku dubna, do konce října v hodinách od 10 do 18 hodin (v létě až do 20:00). Aktuální otevírací doba je na oficiálním webu.

Vstupné:

  • Dospělí 25,9 Eur
  • Děti 23,9 Eur
  • Děti do 1,1metrů výšky zdarma

Vstupné na místě je cca o 2 Eura dražší než když si jej koupíte online skrz eshop.

Doprava do Belantisu autem

Níže je mapa jak se dostat z Prahy do Belantisu. Cesta vede kolem Drážďan a trvá jen asi dvě a půl hodiny.

Kam dál