Německé technické muzeum

nemecke-muzeumHodnocení místa: 5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměrné hodnocení 5.00 (2 Hlasy)

Německé muzeum, (Deutsches Museum von Meisterwerken der Naturwissenschaft und Technik) v Mnichově je jedno z největších muzeí vědy a techniky na světě a obsahuje přibližně 28.000 exponátů. Muzeum navštíví každý rok více než jeden milion návštěvníků, kteří si prohlédnou nejen sbírky v hlavní budově, ale i dalších příslušejících stavbách.

Muzeum bylo založeno roku 1906, ale hlavní budova byla otevřena až 1925. Muzeum ukazuje různé obory vědy a techniky a umožňuje lidem si některé věci osobně vyzkoušet a pochopit na praktických příkladech. Knihovna obsahuje na 850.000 knih a originálních listin. Mezi exponáty je například dokonalá rekonstrukce Guttenbergovy tiskařské dílny, Stephensonova lokomotiva Puffing Billy, první Benzův automobil, původní aparatura, na níž se O. Hahnovi podařilo 1938 rozštěpit atomové jádro, šifrovací stroje Enigma a mnoho jiných. Od roku 1992 patří k muzeu i výstava letecké techniky ve Schleissheimu, od roku 1995 pobočka muzea v Bonnu a od roku 2006 expozice dopravních prostředků v halách na okraji Thersienwiese v Mnichově.

Hlavní budova s hlavními expozicemi, archivem a knihovnou je umístěno na ostrově (Museumsinsel) na řece Isar. Adresa: Museumsinsel 1 (Boschbrücke). Otevřeno je denně od 9:00 do 17:00. Vstupné je 8,50 EUR.

Expozice pozemních dopravních prostředků (motocykyly, železnice, automobily, městská doprava atd.) je umístěna v bývalých výstavních halách (Am Bavariapark 5), asi 1,5 km jihozápadně od hlavního nádraží. Zastávka linek U4 a U5 Schwanthalerhöhe.

Letecká expozice na bývalé letecké základně ve Schleissheimu, asi 15 km severně od Mnichova, v blízkosti nádraží Oberschleissheim linky S1 .

Oficiální web: http://www.deutsches-museum.de/