Legoland Berlín – Discovery centre

berlin-mapa

Hodnocení místa: 2.3571428571429 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměrné hodnocení 2.36 (7 Hlasů)

V Německu je od roku 2012 otevřen druhý Legoland, tentokrát v Berlíně pod oficiálním názvem Legoland Discovery Centre. Jen pro pořádek, první Legoland v Německu je poblíž Mnichova u městečka Günzburg.

Berlínský Legoland je prakticky v centru velkoměsta a pod střechou. Nečekejte tedy žádné velké rozměry, ale rozhodně ani nic odbytého. Adresa je Potsdamer Straße 4 – je to kousek od Braniborské brány a kousíček od velké zastávky „Potsdamer Platz Bhf“ kde se potkává metro, tramvaje, vlak a autobus.

A co je k vidění?

  • LEGO® MINILAND Star Wars™ - „Mini“ svět z lega ve stylu STAR WARS™ epizoda 1. Uvidíte známe postavičky z filmu a armádu dronů.
  • LEGO® MINILAND - Klasický minisvět z lega, tentokráte zmenšená kopie Berlína z 2mil kostiček.
  • LEGO® 4D kino - Můžete si prohlédnout 4D film na téma „LEGO® Legends of Chima™ „
  • Dračí horská dráha - Menší horská dráha – vláček s hlavou draka, projíždějící hradem.
  • Merlinovu školu - Děti si mohou vyzkoušet létání/levitaci za použití vlastních svalů.
  • Testovací centrum - Zde si můžete postavit své vlastní modely a testovat je. Například jak rychle pojednou, nebo jak dlouho přežijí „zemětřesení“.
  • Ninjago tréninková aréna
  • LEGO® DUPLO hřiště pro vlastní tvorbu
  • LEGO® akademie – můžete se potkat se specialisty na lego stavby a odkoukat od nich nějaké finty – většinou ale umí jen německy L
  • Kavárna – aneb odpočinek pro rodiče. V místě je i mnoho lego kostiček pro děti aby se nenudily

Ceny, vstupné

Cena vstupenky závisí na tom, v kolik hodin přijedete. Když už jste ale uvnitř, tak můžete zůstat, jak dlouho chcete. Tedy když přijdete ráno a zůstanete celý den, bude vás to stát méně, než když přijdete až odpoledne. Nicméně celý den uvnitř v budově asi nevydržíte.

Další vychytávkou je automatická 50% sleva na online objednávky. Kupovat lístek na místě tedy nedává smysl. Cena vstupného je od 9 do 12Eur v závislosti na času příjezdu. Nejdražší je vstupenka se vstupem mezi 2 a 3 hodinou odpoledne. Objednávat vstupné je možné zde.

Při kupování vstupenky online do Legolandu je možné si koupit zvýhodněné vstupné i na další zajímavé berlínské atrakce:

Návštěva není úplně na celý den a navíc když už jedete do Berlína, tak má smysl se tam zdržet pár dní. K vidění je toho opravdu hodně. Ubytování vyřešíte jednoduše - přehled hotelů poblíž Berlína je zde. Při cestě do Berlína také doporučujeme návštěvu Tropical Islands.

Oficiální web: http://www.legolanddiscoverycentre.de/berlin/