Legoland Německo Günzburg

Hodnocení místa: 3.5555555555556 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměrné hodnocení 3.56 (27 Hlasů)

Stavebnici LEGO® zná snad každý. Hráli jsme si s ní jako děti my a teď si s ní hrají naše děti - a my s nimi :) Návštěva Legolandu je nádherný rodinný výlet a níže uvádíme několik praktických rad a postřehů z našeho výletu včetně přehledu ceníků, otevírací doby a často kladených otázek.

Doporučujeme si udělat minimálně dvoudenní výlet, německý Legoland u městečka Günzburg (Legoland v Dánsku popisujeme na speciální stránce) je velký zábavní park a projít ho za jeden je sice možné, ale dva dny jsou podle nás tak akorát. A pokud se rozhodnete pro ještě další výlet, doporučujeme navštívit Mnichov, který je od Legolandu kousek (vlastně cestou) a nabízí mnoho zajímavých věcí k návštěvě. Například fotbalovou Allianz arénu - jeden z nejmodernějších fotbalových stadionů, velké Německé technické muzeum, nebo dobře známý Oktoberfest.

A pokud byste chtěli vysloveně delší dovolenou doporučuji spojit Legoland s návštěvou Europa Parku, který je ale až na druhém konci Německa na hranicích s Francií.

Ale zpět z Legolandu. Oficiální název parku je "LEGOLAND DEUCHLAND", tedy Legoland Německo. Po celém světě je podobných Legoland parků mnoho a jedná se o propagační aktivitu výrobce LEGO® stavebnice. Ještě existuje síť menších parků "Legoland Discovery Centre" a jeden z nich je hned v Berlíně.

Hned u vstupu dostanete plánek parku, který je rozdělen do tématických celků. Popis pár z nich uvádíme níže, nicméně stejně jako se postupně inovuje stavebnice a tvůrci přicházejí s novými sériemi, inovuje se i zábavní park. Pokud jste tedy v Legolandu již byli, tak i přesto se nemusíte bát nudy. Každý rok přibývají nové expozice, třeba pro rok 2014 budou tři nové: - LEGO® hrad, kde se můžete i ubytovat a strávit zde noc, expozice věnovaná filmu LEGO® MOVIE a expozice věnovaná Hvězdným válkám, konkrétně stíhačce X-WING.

Nemusíte se bát, že se jedná o nudné výstavy - Legoland je zábavní park a tomuto označení dělá čest. Zažijete zde spoustu legrace a adrenalinu. Dětem doporučujeme vzít náhradní oblečení, protože spousta atrakcí je spojena s vodou a počítejte s tím, že suší z toho rozhodně nevyjdete. Rozhodli jsme se popsat pár klasických částí Legolandu:

hvezda-lodLEGO® MINILAND

Tak přesně tohle si asi představuje každý pod pojmem "legoland". Jedná se o malý svět z LEGO® kostiček. Najdete zde modely nejznámější staveb a zajímavostí. K vidění je například hamburský přístav s plovoucími loděmi, mnichovské letiště s modelem Boingu rozříznutého, takže je vidět dovnitř. Největší LEGO® model světa (pět metrů dlouhý) - fotbalový stadion Allianz arena, model Frankfurtu nebo Berlína s budouvou Reichstagu a televizní věží, známý zámek Neuschwanstein nebo charakteristické exteriéry Nizození, Benátek či Švýcarska.

LEGO® X-TREME

Interaktivní část obsahující například procházku podmořským světem ATLANTIS, horskou dráhu ProjektX, hudebními nástroji z lega, které můžete ovládat, legoautíčka na dálkové ovládání a mnoho dalšího.

extremeLEGO® ADVENTURE LAND

Zde najdete například safari projížďku mezi zvířaty z lega, projížďku loďkou džunglí a následný sjezd vodním strmým korytem, provazové centrum a dinopark. Obecně najdete v Legolandu množství skluzavek, vodních děl, lunaparkových atrakcí s tématikou LEGO®, dětských hřišť a prolézaček, vláčků s okružními trasami a mnoho dalších atrakcí, které vaše děti nenechají v klidu. Vaše dítě může absolvovat i dětskou autoškolu, po jejímž ukončení získá řidičský průkaz. Pokud byste měli zájem, je nutné se rezervovat v příslušném autoareálu hned ráno.

V areálu je také množství restaurací a sociálního vybavení a je to vůbec město samo pro sebe, které nebudete muset opustit, dokud vás večer nevyhodí nebo nebudete sami chtít. V případě potřeby je k dispozici i odborný zdravotnický personál.

Na některé atrakce se stojí několikaminutové fronty, a pokud vás netíží rozpočet, můžete si koupit Express Pass, což je jakási verze přednostní vstupenky, kdy obejdete celou frontu a máte přednostní vstup. Jen pozor na výškové omezení u některých atrakcí - z bezpečnostních důvodů jsou některé atrakce menším dětem nepřístupné.

Při odchodu z Legolandu budete muset projít obchodem se spoustou lákadel pro děti. Pokud nemáte chuť utrácet Eura v Německu, existuje možnost nakoupit něco ještě u nás a pak dětem udělat překvapení v autě. Eshopů s legem je mraky, třeba speciální sekce na Mall.cz. Takový nákup vychází samozřejmě levněji než nákup přímo v Legolandu.

Otevírací doba

Německý Legoland má otevřeno od dubna do října, téměř každý den od 10 hodin dopoledne. Přesnou otevírací dobu a uzavřené dny najdete na oficiální stránce parku.

Ceník vstupného

Vstupné je možné koupit přímo u vstupní brány nebo předem online na oficiálním webu Legolandu. Ceny jsou:

  • 33,2 Eur pro dospělého / den
  • 29,6 Eur pro dítě / den
  • 6 Eur za parkovací stání / den
  • 120 Eur pro čtyřčlennou rodinu / den

Vyplatí se tedy rodinná vstupenka. Je nabízená i ve verzi pro pětičlennou rodinu za 119 Eur. Při objednávce online si vstupenky vytisknete na vlastní tiskárně doma a donesete sebou ke vstupu. Doporučuji koupi online, nebudete muset stát frontu u pokladny před vstupem do parku a půjdete přímo ke speciálním turniketům pro tyto formy vstupenek. Pokud budete chtít využít ubytování přímo v Legoland vesničce, pak je rezervace online nezbytná.

Oficiální web: www.legoland.de

Často kladené otázky o německém Legolandu

Je možná návštěva Legolandu se psem?

Bohužel ne, do celého zábavního parku je vstup domácím mazlíčkům zakázán s výjimkou slepeckých psů. Můžete však svého pejska nechat v "psím domě" vedle Legolandu. Poplatek za hlídání psa je 3,5 Eur na den. Psí dům se otevírá 30minut před otevřením parku a uzavírá 30minut po uzavření parku.

Jak postupovat když se stane úraz?

V části LEGO® CITY je k dispozici lékařský personál, který vám odborně pomůže. Pro návštěvníky ze zahraničí je doporučeno mít sjednáno cestovní pojištění.

Jak postupovat když něco ztratím?

Pult ztrát a nálezů je u vchodu do Legolandu. Pokud ztrátu zjistíte až doma, napište emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

K čemu slouží dětské náramky?

U vchodu si můžete vyzvednout speciální proužky na zápěstí. Na ně doporučuji napsat své jméno a telefon a dát náramek dítěti. Pokud by se Vaše ratolesti ztratily, personál Logoparku bude vědět jak vás kontaktovat. Obecně se v zábavních parcích rozmáhá nošení náramků, které identifikují váš vstup a na které si můžete kupovta různé zboží - viz náš popis Tropical Islands.

Smí se v Legolandu kouřit?

Ne, v celém parku je kouření zakázáno. Jsou zde ale vyznačené prostory pro kuřáky.

Zapůjčení kočárku

U "Mini-Marketu" je možné si za poplatek půjčit kočárek nebo invalidní vozík. Vzhledem k rozlehlosti parku to není marná volba, zejména pokud máte menší děti.

Je možné koupit roční permanentku online?

Ano, stejně jako klasickou vstupenku, jen je nutné roční permanentku, kterou si vytisknete u vstupu vyměnit za originální.

Jak dlouho vstupenka platí?

Vstupenka má platnost po celou sezónu, na kterou jste ji koupili. Aktivuje se vstupem skrz turnikety. Jednodenní vstupenku tedy můžete držet několik měsíců, ale v momentě kdy vstoupíte do Legolandu, tak ji využijete a vstupenka se znehodnotí.

Nevyužitá vstupenka propadne?

Nevyužité vstupenky se dají převést do následujícího roku. Tedy prodlouží se jejich platnost. Je to však nutné vykomunikovat s provozovatelem. V opačném případě vstupenka propadne. Vrátit peníze zpět není možné.

Postačuje černobíle vytištěná vstupenka?

Ano, černobílý tisk je naprosto dostačující. Důležité je, aby byl dobře natištěn čárový kód.

Mohu vytisknout více vstupenek na jeden papír?

Ne, každá vstupenka musí být vytištěna na samostatném papíře.

Mohu park během dne opustit a zase se vrátit?

Ano, ale pouze pokud se nahlásíte takto obsluze u turniketů, kteří vám vystaví zpáteční vstupenku.

Kde objednat organizovaný zájezd autobusem?

Existuje mnoho cestovních kanceláří, které nabízejí zájezdy do Legolandu. Prozkoumejte například Invia.cz nebo Dovolena.cz. Případně není problém jet na vlastní pěst a vyřešit si pouze ubytování poblíž Legolandu skrz Booking.com.

Autor: Rodinná-dovolena.cz