Freizeit-Land Geiselwind

geilewind-top

Hodnocení místa: 4.7 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměrné hodnocení 4.70 (5 Hlasů)

Geiselwind je jedním z největších zábavních parků v Bavorsku (má 400 000 m2). Stejně jako Belantis, je i tento park spíše o adrenalinu a není vhodný pro nejmenší děti. Tedy určitě si zde užijí také, ale prostě na 100% to nebude, a pokud máte menší děti, spíše doporučuji Churpfalzpark nebo Legoland.

Video vydá za tisíc fotek, takže níže jsme nejzajímavější vybrali, abyste si udělali představu. Zajímavé je zejména to, na kterém jsou vidět všechny atrakce očima jejich návštěvníka.

geilewind-sipkyNa oficiálním webu Geiselwindu najdete u každé atrakce ikony jak moc je adrenalinová a jaká má omezení pro děti nebo i dospělé. Adrenalin udává poslední sloupeček s šipkou (strmá červená je nejhorší).

Najdete zde čtyři horské dráhy, největší je „Boomerang“, který vás vyveze do výšky 35metrů a místy dosahuje rychlosti až 75km/h. Mezi další „žaludeční“ vrcholy patří různá kyvadla a kolotoče, kterých je v Geiselwindu nepočítaně.

Zajímavé jsou i výškové atrakce, které vás vyvezou vysoko a nechají spadnout volným pádem, nebo se prostě jen v klidu můžete dívat na celé okolí z 95metrů vysoké věže, které je adekvátně pojmenována „Top of the World" .

Zajímavý zážitek je 4D kino, které kromě virtuální reality poskytuje čtvrtý rozměr pohyblivou sedačkou.

Pokud se nebojíte namočit, jsou tady hned čtyři vodní atrakce. Nejvíce adrenalinová je „Nautical Jets“ Pustí vás skokanským můstkem ze skluzavky do vody a na konci zaseknou díky zpětnému lanu. Omezeno pro maximálně 80kg vážící osoby.

Nicméně ne vše v parku je o adrenalinu. Najdete zde i atrakce vhodné pro menší děti, nebo adrenalinové „mini“ atrakce – například pád z výšky volným pádem. Pro děti je tato atrakce o výšce 6metrů. Dospěláci ji mají pod názvem „T-REX Tower“ do výšky 60metrů.

Dál zde najdete mnoho kolotočů a poklidných vozítek ve tvaru vláčků, autíček, labutí, atd. Do některých je přístup i pro rodiče.

V parku najdete i odpočinkovou ZOO, zejména pro děti. K vidění jsou opice, plameňáci, čápi, kozy, poníci, různé druhy vodních i suchozemských ptáků a další zvířena.

V Geiselwindu najdete i různé formy živých představení jako jsou cirkusy nebo pouliční umění, ale také adrenalinové podívané jako je například skok hořícího muže z výšky do bazénu.

Vstupné a otevírací doba

Park je přístupný od začátku dubna do začátku října v době od 9:00 do 17 až 20:00. Přesnou otevírací dobu sledujte na oficiálním webu. Vstupenky je možné koupit online, ceny jsou:

  • Děti do 1,1metrů zdarma
  • Návštěvníci od 1,1 do 1,4 metrů 22,5 Eur
  • Návštěvníci nad 1,4 metrů 26,5 Eur
  • Návštěvníci, kteří mají v den návštěvy narozeniny zdarma
  • Dvoudenní vstupenka 33Eur

Zajímavá je dvoudenní vstupenka – pokud si chcete pořádně užít všechny atrakce, tak to za jeden den nestihnete. Kupte si tedy raději dvoudenní a někde poblíž parku přenocujte. Blízko se nachází několik penzionu.

Psi smějí do parku jen na vodítku a nepustí vás sem vůbec s bojovými plemeny. Parkováni je zdarma.

Doprava do Geiselwindu autem

Park je cca hodinu jízdy za Norimberkem, kde se nachází další zábavní park Playmobil.

Adresa parku: 96160 Geiselwind, Wiesentheider Str. 25

Kam dál