Europa Park - Rust

uropa-top

Hodnocení místa: 3.3783783783784 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměrné hodnocení 3.38 (37 Hlasů)

Europa Park je jeden z největších a nejkrásnějších zábavních parků v Německu (ve městě Rust) a možná v Evropě vůbec. Na rozdíl od většiny parků, které popisujeme je relativně daleko – nachází se až na hranicích Německa a Francií a Švýcarskem. Takže při plánování návštěvy počítejte minimálně dva dny na park samotný plus dopravu den předem a návrat den potom, nebo si objednejte zájezd. Park je zařízen na vícedenní návštěvníky a kromě ubytování přímo v parku máte k dispozici i vícedenní vstupenky.

Mezi další „velké“ zábavní parky patří například Legoland, Belantis nebo Geiselwind.

Europa Park je pojmenovaný díky své tématice – najdete zde připomínky nejznámějších věcí ze zemí Evropy. Celý park je vlastně rozdělen do tematických celků podle konkrétních zemí a to jak atrakcí, tak občerstvení. Takže v řecké části parku najdete třeba Poseidonovu vodní skluzavku, ale také řeckou Tavernu.

Atrakce Europa Parku

Celý park je rozdělen do 15 tematických celků. 13 tvoří tematické země, čtrnáctá je „Arthurova země“ a patnáctá „Dětský svět“. Vzhledem k tomu jak je park obrovský je zde ještě dělení atrakcí podle tématiky na:

 • Action tour – adrenalinové atrakce. Hlavní atrakce jsou zde různé horské dráhy v čele s obří horskou dráhou, která je nejvyšší v Evropě. Jmenuje se Silver Star a dosahuje výšky 73metrů. V některých místech vás sveze rychlostí až 130km/h a zažijete přetížení 4g. Další horská dráha v ruské zóně je inspirovaná kosmickou stanicí MIR a kromě klasického pohybu horské dráhy bude vaše vozítko rotovat kolem vlastní osy. Adrenalin zde zažívá i jídlo. V anglické zóně je speciální restaurace, kde Vám objednané jídlo dorazí v uzavřeném kastrůlku na speciální horské dráze. A na závěr chuťovka – troufnete si projet se v horské dráze rychlostí 100km/h , která není ze železa, ale ze dřeva? Najdete ji v části věnované Islandu.
 • Pleasure tour – různé formy zážitkových atrakcí. Určitě nevynechejte projížďku nadzemním uzavřeným vlakem, který vás proveze kolem celého parku. V řecké části parku najdete zimní stadion se speciální lední show (konají se zde různá představení). Vláčky mají v každém zábavním parku, ale už jste se někdy projeli ve veteránu? Najdete jej v německé části parku pod názvem Vintage car. A pokud dostane hlad, můžete navštívit zámeckou středověkou restauraci, nebo restauraci v rustikálním stylu.
 • ARTHUR tour – atrakce s tématikou postavičky ARTHURA. Pod tímto označením najdete několik atrakcí pro děti v části parku, která se doslova jmenuje ARTHUROVA země. A není to přehnané – relativně velká část parku je zařízena plně v tomto stylu.
 • Family tour – atrakce vhodné pro rodiny. Zde se můžete proletět s dětmi v letadle inspirovaném nákresy Leonarda da Vinci, navštívit galerii pohádek nebo divadelní představení. A co třeba projížďka v dráze se světelnou pistolí – kolik příšeráků trefíte? A určitě nemůžete minout celý „Dětský svět“ kde jsou dominantou různé skluzavky z několika věží.
 • Show tour – různá představení, zejména divadelní. Například zde najdete muzikálové variace ABBY, osvětlenou hudební fontánu nebo představení čínského národního cirkusu.
 • Summer tour – atrakce vhodné zejména v létě – hlavně s vodou. Už jste někdy byli na horské dráze ale ve vodě? Tak to je Poseidonova vodní dráha. Nebo se raději stanete posádkou lodě a zasednete za vodní dělo s cílem zasáhnout vše mimo loď? I kdyby se vám to podařilo, na konci plavby budete mokří od hlavy k patě.

A co třeba další vodní horská dráha, která vás vyveze 30 metrů vysoko a pustí dolů 80km rychlostí.

Atrakcí je zkrátka v Europa Parku spousta a i dva dny vám budou málo, pokud budete chtít vyzkoušet vše. Je to skoro na týdenní pobyt. Atrakce je možné dobře vyhledávat podle interaktivní mapky níže:

http://www.europapark.de/en/parkplan-overlay

Park nabízí kromě stálých atrakcí i plánované vystoupení hudebních či jiných hvězd, známých zejména v Německu.

Europa Park je také na rozdíl od jiných parků otevřen celoročně. Jen některé atrakce jsou přístupné pouze v létě a jiné pouze v zimě. V zimě je toho trochu méně a i cena vstupenek je v zimě nižší. Ale na druhou stranu, už jste někdy byli v zábavním parku v lednu? Mohl by to být zajímavý zážitek.

Vstupné a otevírací doba

Vstupné se liší podle sezóny. Park je otevřen celoročně, letní sezóna je zpravidla od začátku dubna do začátku listopadu a je otevřeno od 9:00 do 18:00 (o prázdninách bývá zpravidla otevřeno až do 20:00). Zimní sezóna pokrývá zbytek roku (listopad až březen) a otevírací doba je od 11:00 do 19:00. Zavřeno bývá pouze na vánoční svátky. Detailní informace jsou na oficiální stránce parku.

Jednodenní vstupenky

 • Děti do 4 let zdarma
 • Děti 4-11 let – léto 36Eur / zima 30Eur
 • Dospělí – léto 41Eur / zima 35Eur
 • Senioři nad 60let – léto 36Eur / zima 30Eur

Dvoudenní vstupenky

 • Děti do 4 let zdarma
 • Děti 4-11 let – léto 67,5Eur / zima 51Eur
 • Dospělí – léto 77Eur / zima 60Eur
 • Senioři nad 60let – léto 67,5Eur / zima 51Eur

Děti v den narozenin mají vstup zdarma – musí se prokázat občankou nebo pasem.

Parkování

Parkování vás vyjde na 5Euro na den. Pokud si ale objednáte i některý z hotelů v praku, pak máte parkování zdarma.

Europapark organizační schemaDoprava

Europa Park je od nás pěkný kus cesty, doporučujeme si objednat organizovaný zájezd – odpadne vám starost s dopravou. Adresa parku je: Europa-Park-Straße 2 77977 Rust GERMANY

Pokud se rozhodnete cestovat na vlastní pěst, pak zvažte i leteckou dopravu. Poblíž jsou letiště:

 • Karlsruhe/Baden-Baden (64 km)
 • Stuttgart (175 km)
 • EuroAirport in Basel (90 km)
 • Aéroport International Strasbourg (64 km)
 • Bodensee-Airport Friedrichshafen (189 km)
 • Black Forest Airport Lahr (20 km)

Kam dál