Doprava do Legolandu

Hodnocení místa: 5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměrné hodnocení 5.00 (2 Hlasy)

Pro návštěvníky z České republiky jsou nejobvyklejší dva druhy dopravy: autem a autobusem.

Doprava autem Praha - Legoland (Günzburg)

Cesta autem trvá z Prahy 4hodiny a máte na výběr dvě trasy v Německu. Buď po dálnicích 6 (kolem Norimberku), dálnici 7 a nakonec 8, nebo po silnici 93, což je v podstatě také dálnice. Obě cesty jsou cca 450km a je prakticky jedno jakou si vyberete.

V Německu se neplatí mýtné ani dálniční známky, takže kromě české dálniční známky a benzínu nemusíte počítat s žádnými dalšími náklady. Jen pozor na čerpací stanice. Čech je zvyklý, že pumpa je téměř na každém rohu, ale v Německu je tomu jinak - u dálnic moc čerpacích stanic nenajdete a v nouzi budete muset sjet k nějakému městečku poblíž.

Německé dálnice mají neomezenou maximální rychlost. 130 km/hod je pouze doporučena.

Celá trasa se dá jet "na otočku", tedy ráno tam, projít si Legoland a večer zpátky. Nicméně to nedoporučujeme. Jednak je to relativně dlouhá trasa (čtyři hodiny tam a čtyři zpět) a jednak je Legoland relativně velký park a i za dva dny můžete mít problém si jej plně užít. Vhodnější je tedy řešit alespoň jednodenní nebo dvoudenní ubytování.

Pokud přeci jen jedete jen na jeden den, doporučuji zvolit cestu autobusem.

Legoland autobusem

Existuje mnoho cestovních kanceláří, které vám prodají jízdenky autobusem, včetně vstupenky do Legolandu. Výhoda je, že pojedete bez starostí a nemusíte se soustředit na cestu. Cenově ani nepřeplatíte, protože cestovky jsou placeny většinou zpětnou provizí od provozovatele parku a využívají levnější hromadnou dopravu.

Přehled zájezdů zde.

Další možnosti (vlak, letadlo, linkový autobus)

Další možnosti dopravy asi nevyužijete, ale pro komplexnost je uvádíme. Poblíž Legolandu se nachází město Mnichov, do kterého zajíždějí jak autobusy Euroline a StudenAgency, tak vlaky a letadla. Z Mnichova pak musíte využít místí hromadnou dopravu nebo taxi.

Pro návštěvníky, kteří přijedou vlakem do městečka Günzburg, je k dispozici speciální autobusová linka, která je zaveze až do Legolandu. U německých drah "Deutsche Bahn AG (DB)" si můžete zakoupit jízdenku s cílovou stanicí "Günzburg LEGOLAND". V případě, že tuto jízdenku nemáte, zaplatíte jízdné na této autobusové lince 3 Eura.

Cestu Letecky nedoporučuji. Blízko Mnichova je sice letiště, ale bohužel na opačné straně než Legoland, takže z letiště do Legolandu je to relativně daleko a nevede zde žádný přímý spoj.