Bayern Park

bayern-park-top

Hodnocení místa: 3.2916666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměrné hodnocení 3.29 (12 Hlasů)

Tento zábavní park se nachází asi na půli cesty mezi Mnichovem a českou hranicí a jeho výjimečností je orientace na zvířátka – najdete zde lesopark s menší zoo. .

Bayern Park je úzce spjat se zvířaty – jak živými tak umělými. Mezi ty umělé patří například oslíci či poníci, na kterých se děti mohou projet po předem dané dráze. Zvířátka jsou řízeny elektronicky. Do této kategorie patří i želvo-vláček a praso-vláček – tedy vláček ve tvaru obří želvy a prasátka, kterým se děti mohou projet. K dispozici je o kus dál i klasický vyhlídkový vláček. Další umělou zvířecí atrakcí jsou šlapací myšky – tedy obdoba šlapacích autíček (pohon vlastní silou). Opět o kus dál jsou i klasická šlapací autíčka a dokonce elektrické motorky (nebo spíše tříkolky).

Ohledně živých zvířátek – součástí Bayern-Parku je i „park divočiny“ což by se dalo přirovnat k jakési speciální ZOO, kde sice není moc zvířat, ale jsou v zajímavém prostředí. Najdete zde kamzíky, kamerunské ovce, zakrslé kozy, jeleny, rysy, kožorovce, daňky a makaky.

Mezi klasické dětské atrakce parku patří skluzavky, prolézačky a hřiště. Ještě zajímavější je pak obří skákací hrad, dětská vesnička (domky v dětské velikosti). Pro milovníky adrenalinu doporučujeme návštěvu krytého hradu, kde je třeba lezecká stěna. Venku je pak umělohmotná lezecká hora – svah se postupně zprudšuje a děti se snaží vylézt až nahoru.

V parku najdete také několik kolotočů různých velikostí a motivů (řetízkové, labutě,…), dále pak horské dráhy (opět několika velikostí) a jiné adrenalinové atrakce jako například kyvadlová loď či žabí kyvadlo. Trochu z jiného soudku je letní bobová dráha.

Mezi vodní atrakce patří například sjezd v raftu divokým korytem nebo sjezd na pneumatikách.

Doprava k parku je relativně jednoduchá. U Plzně zahněte z dálnice na Domažlice. Pojedete po okrskách, ale nejsou problematické. Na německé straně pak jsou okrsky na podstatně lepší úrovni. Vyhýbají se městům a často jsou na nich umístěny předbíhací pruhy, takže cesta je skutečně pohodová.

Cestou minete i odbočku na Churpfalzpark, Bayern Park je asi hodinu cesty dál směrem na Mnichov.

 

Otevírací doba a vstupné

Park má otevřeno většinou od 9 do 18 hodin, ale občas i jinak – detailní rozpis naleznete na stránce parku.

Ceny celodenní vstupenky:

  • Dospělí a děti nad 140cm --> 18,5Eur
  • Děti od 100 do 140cm --> 16Eur
  • Děti do --> 100cm zdarma
  • Senioři nad 65let --> 14,5Eur

V ceně vstupenky je i vstup na všechny atrakce kromě letní bobové dráhy a dětských motorek. Zde se platí příplatek.

Parkoviště u parku je zdarma a je možné tam i přespat v karavanu. Tato možnost u větších parku není a třeba v Legolandu vám na parkovišti kempovat nedovolí.

Psům je vstup zakázán.

V rámci parku naleznete pět přebalovacích pultů pro kojence a bezbariérové toalety.

bayern-park-mapa

Kam dál